Bolesti bříška u miminek

Jó, tak tohle je téma propíraný novopečenýma rodičema klidně i několikrát denně.  A tady jsou moje tipy jak na bolesti bříška u těch nejmenších!

Bolesti bříška
Bolesti bříška

Bolesti bříška u miminek

Kroutí se, břicho má tvrdý, bublá mu v něm a je celý nespokojený. I tohle vás může potkat s čerstvým miminkem. Emila to docela zlobilo, takže jsme vyzkoušeli kde co a třeba něco z toho pomůže i vám. 🙂

Kojení

V prvních dnech pomáhalo nejvíc. Rozpohybovalo mu to okamžitě střeva a během chvilky mu bylo líp.

Čaje

Nejdřív jsem je zkoušela pít já. Fenykl, kmín, kojící a nevím jaký ještě. Vcelku bez výsledku. Pak jsem zkusila dát fenyklový Emčovi. Z kojenecké vody a denně dostal tak maximálně 6 čajových lžiček. Řekla bych, že to trochu zabíralo, ale žádná sláva.

Masáže a cvičení

To se osvědčilo. Stačí kapka oleje a pak masírování břicha ve směru hodinových ručiček a cvičení s nohama.

Nošení

V šátku nebo ergonomickém nosítku. Děti jsou tam hezky stočený a břiško si tak masírují a stlačují.

Strava

Aneb omezení všeho. 😀 Nejím mléčný výrobky, vejce ani maso normálně, ale vyřadila jsem i luštěniny, soju, lepek a nadýmavou zeleninu a ovoce. Taky je důležitý dostatečně pít. Dieta se setkala s velkým ohlasem a Emilovi se dost ulevilo.

Nahřívání

V DMku jsme pořídili polštářek plněný hroznovýma peckama. Nahřáli (čti spálili) jsme ho vždy v troubě a pak přes plenu dávali na břicho. Pomáhal tak v polovině případů. Příště bych koupila spíš plněný třešňovýma peckama, vydrží mnohem delší dobu teplý.

Bezplenkovka

Největší spása společně s dietou. Dítě bez pleny vysadit v klubíčku nad kyblík, umyvadlo nebo prostě cokoliv, co je po ruce. A je po problému. Nejspíš se u nás dočkáte i obsáhlejšího povídaní o bezplenkový komunikační metodě, ale to bude na samostatnej článek.

Lékárna

Námi vyzkoušen Babycalm a Biogaia. Babycalm je přípravek na bázi bylin a úspěšnost bych řekla, že je tak ve třetině případů. Biogaia jsou laktobacily a to se u nás nesetkalo s úspěchem vůbec, spíš to bylo ještě horší.

A co vy, co jste vyzkoušeli a co se vám osvědčilo?

Napsat komentář