Horečka – jak ji srazit?

Protože nás od Vánoc potkala pošesté horečka, rozhodla jsem se, že se s vámi podělím o tipy, co nám s horečkami pomohlo nejvíce.

Horečka - zase!
Horečka – zase!

Tělo na tělo

Pokud mohu něco doporučit všem, pak je to srážení metodou tělo na tělo. To nám prostě pomůže téměř vždy. Šimonka nechám jen v pleně, dáme mu ponožky (většinou moje), já taky do půl těla, do nosítka a přes nás mikinu nebo župan. Pokud má studené končetiny, dám přes nás spíše ten teplejší župan, když teplé, vezmu jen mikinu a nebo ani to a pořádně rozložím šátek přes něj, aby mu nebyla zima. Když to jde v noci, aby byl v posteli, je zase v pleně a mám ho přitisknutého k sobě. Buď má slabé ponožky a nebo žádné, podle toho, co mi přijde, že zrovna potřebuje.

Homeopatika

Zkoušeli jsme Viburcol a Belladona 9CH. Viburcol je i na bolest, růst zoubků a Belladona při těch vyšších horečkách, kdy je dítě viditelně červené, unavené. Je to jak kdy, někdy pomáhá, někdy ne, ale zkoušíme vždy, když teplota roste a už vidíme, že mu fakt není dobře. K Belladoně můžete určitě přidat i Chamomillu.


Zábaly

Nedělat určitě studené, ale teplejší, vlažnější. Šimonek snese jen v tříslech, ale můžete i třeba do podpaží či krk. Mně to je ale i v těch tříslech nejsympatičtější. Zábaly volíme už u těch opravdu vyšších teplot (39 a více).

Koupel

Uděláte koupel s teplotou cca 0,5 stupně až stupeň méně, než naměříte. Nám to na chvíli pomohlo, ale pak to naopak hodně stouplo, takže už jsme nikdy nezkoušeli.

Brambory a  cibule na končetiny

U prvních horeček v kombinaci s antipyretiky nám hodně pomohlo rozkrojit bramboru nebo cibuli a dát do ponožky (bramboru můžete dát i na ruce). Zkoušeli jsme i nastouhat do igelitu a do ponožky.

Jídlo

Nenutit do jídla, klidně nedávat  nic. Šimonek většinou vyhledává trochu nějakého ovoce, co vidí u nás, na horečky se doporučují například maliny a ty opravdu chtěl.

Kojení

Pokud kojíte, asi vidíte, že to opravdu pomáhá. Není to jen o tom jídle a pití, ale o kontaktu a uklidnění. U nás je to vždy u horeček tak, že buď kojíme nebo nosíme, nic mezitím. 🙂

Horečka a antipyretika?

A tady je na vás, jak to cítíte. Možnosti asi sami znáte, Paralen a Nurofen. Šimonkovi většinou nejdříve nezabírají a pak najednou z velkých čísel na malá a je vidět, jak ho to vyřídí, což se mi pochopitelně nelíbí. Většinou pak chtěl blbnout a zase to vylítlo. Takže je na vašich pocitech a intuici, co je pro vás nejlepší.

A co pomáhá na horečky vám?

 

 

1 Comment

Napsat komentář