Když dítě slaví 1.rok

V neděli 4.6. to byl rok, co nám dělá svět lepším náš Šimonek. Musím ale říct, že už týden před jeho narozeninami jsem byla dost emotivní a přecitlivělá. A tak je tu článek na téma když dítě slaví 1. rok!

Když dítě slaví 1. rok
Narozeninový dort

Narozeniny se blíží

Nenapadlo mě, že by to, že se narozeniny blíží, měl být nějaký problém. Ale ať člověk chce a nebo ne, myšlenky na porod a na celý rok jsem měla v hlavě. Teď zpětně vidím, že tyhle chvilky před narozeninami se mnou asi nebylo k vydržení. 😀 Ale tohle asi pochopí snad skoro každá máma a asi i táta. Ten čas totiž neuvěřitelně letí a já to furt nechápu. Ještě včera to bylo maličké 4 kilové miminko a nyní má to miminko skoro 11 kilo.

Dárky každý den

Trochu neplánovaně dostával Šíma už několik dní před narozeninami každý den nějaký dárek. A my jsme si teda taky víc dopřávali a nakupovali dobré jídlo a pití a nějaké drobnosti. Zajímají vás nějaké tipy?

Od nás dostal učící věž, která má hned velký úspěch a za tři dny už věděl, jak nahoru. Dostal skvělé bambusové oblečení od Bambooliku, které má především do nosítka. Dostal nějaké hračky, nejvíce se mi líbí kolečko s hračkami na písek, což jsme koupili v Pepcu. Pak dostal na naši předzahrádku malý bazének. Jako předčasný dárek k narozeninám dostal i úžasné Dagoo nosítko a RS šátek Diva Milano.

Ještě bych zmínila jeden úžasný dárek, který dostal od prarodičů a to je na náš popud odrážedlo Repello. Je úplně boží, krásné, jen je na něj ještě chvilku čas.

Oslava

Ani jeden z nás 3 nejsme úplně oslavové typy. I proto jsme se rozhodli, že to nebude nic velkého a uděláme to u nás den před narozeninami. Rozhodli jsme se pro piknik u nás na předzahrádce a hřišti, které je hned před námi. Vyšlo krásné počasí. Nejdříve jsem byla trochu zklamaná, protože se dost lidí omluvilo, i na poslední chvíli, ale nakonec i v menším počtu jsme si to užili. A možná mnohem víc, než kdyby nás bylo hodně, protože když se to v jednu chvíli nakupilo, Šíma už nebyl tak spokojený. Příště bych to možná udělala spíše někdy, protože jsem s tím měla dost starostí, na druhou stranu bylo pohodlné, že máme vše při ruce.

Dort

Tak to byla velká rebelie, to vám povím. Do poslední chvíle jsme pořádně nevěděli, jak to pojmeme, protože Šimonek ještě spoustu věcí nejí. Nakonec jsme se rozhodli pro dort jen z ovoce. Chtěla jsem ho dělat já, měla jsem nějaké plány… No, možná už tušíte, vše se úplně podělalo, protože se Šimonek vzbudil odpoledne s pláčem a chtěl být se mnou, takže dort šel dělat můj manžel, protože z něj vypadlo, že to celou dobu chtěl dělat. Bylo mi to líto, připadala jsem si trochu k ničemu, že mu jako správná máma neudělám dort. Ale nakonec jsem ráda, protože takhle hezký bych já neudělala. 🙂

Narozeninový den

V plánu jsme měli pouze pohodový narozeninový den, jen my 3, spousta odpočinku, lásky. Hahaha, to jsem si sice krásně naplánovala, ale rostoucí zuby mi řekly tůdle. Ale doufám, že i tak si to vše Šíma v rámci možností užil.

Zpětná vazba do porodnice

Jako takové uzavření toho roku jsem se konečně odhodlala napsat zpětnou vazbu do porodnice, abych jim dala vědět, s čím sem nebyla spokojená a aby mi zodpověděli mé určité otázky. Musím říct, že jsem ráda, že jsem to udělala, tak nějak hezky jsem ten celý rok uzavřela. 🙂 Pokud si s tím nevíte rady, doporučuji na Facebooku skupinu „Podpoříte mne v osvětě?“.

Vzpomínky

A celý narozeninový týden byl v duchu vzpomínek a fotek. Hrozně ráda koukám na fotky, když byl menší, vzpomínám, i na to ošklivé, protože věřím, že vše má svůj důvod. Jsem strašně ráda, že jsem mámou, i když v mých očích občas selhávám. Ale vím, že pro něj dělám maximum a holt jsem prostě nedokonalá Tina, které se ne vždy vše povede, ale vždy se snaží najít východisko a rychlou cestu ven od problémů.

Jsem strašně ráda, že jsme se vlastně ze dne na den rozhodli, že bychom chtěli v našem životě miminko, že se nám to povedlo hned, jak jsme to nechali plynout a i když mám občas pocit, že už nemůžu dál a raději uteču, jsem ráda, že to vše spolu můžeme zvládnout a mít se. Prostě spolu jen být, smát se a odpočívat.

Jak jste oslavili a vnímali 1. narozeniny vašich dětí vy?

Napsat komentář