Krev ve stolici miminka a kojení

Aneb náš příběh o tom, jak jsem nám zachránila kojení a zamilovala si ho, i když už to vypadalo beznadějně a měli jsme předepsané odštěpené UM Neocate. Článek na téma „Krev ve stolici miminka“ je tu!

Krev ve stolici miminka
Krev ve stolici miminka

Krev ve stolici miminka! A co teď?!

Když se Šimonek narodil, držela jsem dietu, aby ho nebolelo bříško. Zdržela jsem se doporučených potravin, ale například mléčné jsem jedla. Šimonek byl od narození plačtivější a dráždivý, takže jsem je několikrát zkoušela vysadit, ale bez reakce.

Okolo 3 měsíců věku přišel ale zlom, když jsem nalezla první nitku krve v jeho plíně. Byla jsem úplně v šoku, protože to bylo v době, kdy jsem už nějakou dobu nejedla mléčné, ale den předtím jsem si dala tvarohové knedlíky, protože jsem nic jiného neměla doma. To mi došlo, takže když jsem volala doktorce, už jsem tušila, odkud vítr vane.

I s doktorkou jsme se shodly, že tedy striktně vyřadím mléčné a bude to dobré a věřila jsem tomu. Bohužel se tak nestalo. Krev se stále sem tam objevovala, tak jsme jeli k doktorce. Konzultovala to s doktory v nemocnici a ti navrhli, ať ho na několik dní dám na UM Neocate a pak zase kojím.

V tu chvíli mi to začalo nejvíce vrtat hlavou, že to se mi nelíbí a zjišťovala si více a více. Přestala jsem ještě jíst hovězí maso, vajíčka a kuřecí. Vždy se to na chvilku zlepšilo a pak znovu. Uběhlo několik dní a z krve jednou týdně byla krev každý den a já už nejedla téměř nic. Byla jsem na pokraji psychických i fyzických sil a plakala, že kojení končí. Najednou jsem narazila na jednoho anděla, který se jmenuj Věra Ziková. Napsala jsem jí v sobotu. Ona ještě ten den odepsala a vlila mi optimismus do žil – shodly jsme se, že to dáme a že mi pomůže. Předem říkám, že je to služba placená, ale šla bych do toho znovu, ta částka je úplně směšná, když si vezmu, jak moc nám pomohla! Teď vám trošku načrtnu, jak!

Doplňky stravy

Od začátku kojení jsem brala Biopron probiotika, Šimonek bral BioGaia. Nikdo mi ale neřekl, že pokud už máme takovéhle problémy, tak to nestačí a je ještě vhodné zařadit Hylak. Ještě nám byl doporučený Caltrate plus, který mi hodně pomohl na bolest zápěstí, které jsem měla.

Testovací dieta při kojení 1

Jako první dietu doporučuji vysadit, pokud nejste vegan, vajíčka a kuřecí maso a všechny mléčné výrobky a hovězí. K tomu se snažte co nejvíce zařazovat zelené potraviny (brokolice, okurka, salát apod.) To je fakt minimum, které chce na poprvé vyzkoušet, vyčkat alespoň 2 týdny a pokud je stav stejný, doporučuji zkusit dietu 2.

Testovací dieta při kojení 2

Pokud tedy nezabralo, doporučuji ještě zkusit na 2-3 týdny vysadit potraviny, které jsou označené červeně. Zelené potraviny jsou bezpečné a těch se není v tuto chvíli třeba bát.

A co dál, když už krev ve stolici miminka není?

Pokud problémy odezní, můžete postupně zařazovat potraviny zpět, ale snažit se jíst vyváženě a především červenými potravinami se neládovat od rána do večera, ale spíše střídmě. Pokud ale problémy přetrvávají a vaše intuice říká, že jdete správným směrem, opravdu doporučuji se spojit s Věrkou.

Zavedení příkrmů

Ještě bych ráda dodala, že pokud jste zažili s miminkem podobné problémy, ať už krev ve stolici a nebo vleklé bolesti bříška, je dobré se zamyslet nad prvními příkrmy. Zde zase doporučuji kouknout na tabulku a začínat se zeleninou a ovocem, které je v zelené části.

První dny jsem Šimonkovi mixovala, aby byla lépe vidět případná reakce, ale velmi brzy jsme přešli na BLW metodu, kterou vřele doporučuji, protože Šimonka celou dobu bavilo, když se mohl krmit sám a takhle je to pro nás pro oba příjemnější. Ale o tom někdy příště. 🙂

A jaké máte zkušenosti vy? Také jste zažili tyto problémy při kojení?

2 komentáře

Napsat komentář