Prodej nepotřebného zboží

Dnes bych se s vámi ráda podělila o mé zkušenosti na téma online prodej nepotřebného zboží a nákup z druhé ruky.

On-line prodej nepotřebného zboží - Letgo
On-line prodej nepotřebného zboží – Letgo

Na tenhle článek jsem se moc těšila, protože poslední dobou se mě prodej věcí hodně týká a nákupy z druhé ruky se mi líbí každým dnem více. 🙂 Tak jdeme na to, co se líbí mně!

Facebook (prodej i nákup veškerého nepotřebného zboží)

Jedním z nejčastějších nástrojů pro prodej nepotřebného zboží jsou pro mě Facebook skupiny. Mám tam dvě regionální skupiny přímo pro maminky a dvě všeobecné. Existuje jich více, ale postupem času jsem si vysledovala ty nejúspěšnější. Zde ale spíše prodávám, k nákupu většinou nedošlo. Pak jsou ještě dobré specializované skupiny dle toho, co prodáváte – Vybraná značka – bazar, Nosíme děti – prodej, Látkové plenky – bazar atd. Tam bývá úspěch také zaručený a tam už jsem schopnáj i dobře nakoupit.

Instagram (prodej i nákup oblečení a věci pro děti)

Zde jsem ještě nic nekoupila ani neprodala, ale je stále častější, že se tu prodávají různé věci. Já to zde zkouším zatím týden a bez úspěchu, ale vidím, že pokud má někdo sledující, prodat se dá hezky. Nakoupit u těch holek bývá ale složitější, protože jejich věci chce snad každý. 😀

Letgo (prodej nepotřebného zboží)

Tak tohle je prostě geniální appka! Můj nejúspěšnější kanál na prodej nepotřebného zboží. Nakoupit tu moc není co, ale polovinu věcí, co jsem prodala od doby, co letgo mám, šlo právě přes tu aplikaci. A nejen, že bych prodávala lokálním lidem, ale píšou mi i lidé z větší dálky a posílám poštou.

Vinted (prodej i nákup oblečení)

Vinted ráda využívám jak na nákupy, tak na prodej nepotřebného zboží. Fungují tu hodnocení prodávajících i kupujících, takže je větší pravděpodobnost, že nenaletíte, má různé funkce a velmi se mi líbí přehlednost a jednoduché vyhledávání. Občas mě trochu otravují věčné dotazy na výměny lidí, kteří si ani nepřečtou, co píši na profilu, ale to už člověk nějak přejde.

Emimino (věci pro děti)

Zde jsem zatím nováčkem, nakupovat jsem zde nezkoušela, ale věci, které se mi nedařily prodat jinde, tak tady se o to pomalu rvaly, takže to beru jako poslední kanál, když se mi nedaří prodat jinde.

Branakdetem (věci pro děti)

Branakdetem nabízí bazar, dávala jsem sem spíše specifické věci – na nošení, kojení apod. a to se zde velmi rychle hezky prodalo, vřele doporučuji. Jen mi nevyhovuje příliš jejich vyhledávání, když jsem chtěla nakoupit.

Aukro (prodej elektroniky)

Aukro využíváme již jen pro prodej elektroniky, což nám šlo ale hezky, nedávno jsme zde prodali oba telefony. Na nákup jsme zkoušeli jen u lokálních prodejců a nakoupili jsme za pár korun krásné knížky. 🙂

A co využíváte vy? Inspirujte nás!

Napsat komentář