Mýdlový sliz na praní

Poohlížíte se po pracím prostředku, kterej nestojí kupu peněz, vypere téměř všechno a ještě víte co v něm je? Tak tady je. Mýdlový sliz na praní.

Mýdlový sliz
Mýdlový sliz

Proč mýdlový sliz

“Tak akorát” vůně. Když si vezmu čistý oblečení, tak se nedusím vůní prášku, ale prostě přirozeně čistě voní. To je pro mě asi největší plus.
Za málo peněz. Půl kila mýdla stojí okolo stovky a udělám z něj zhruba sedm litrů slizu.
Hodně muziky. Krásně vypere fleky od červený řepy i dalších nepřátel světlýho prádla.
Ekologičtější praní. V tom vidím taky velkou výhodu. Nevypouštíte z pračky žádný chemický koktejly, ale jenom mýdlo a trochu sody.

Mýdlový sliz
Mýdlový sliz

Na 5 litrů budete potřebovat :

350g mýdla na praní barevného nebo bílého prádla (objednávám toto nebo toto)

500g uhličitanu sodného (soda na praní)

5 litrů vody

Mýdlový sliz
Mýdlový sliz

Jak na to:

Pokud máte mýdlo strouhaný, tak jste téměř bez práce. Mýdlo vcelku je nejdřív potřeba nastrouhat. Pak přelít 5 litry vroucí vody a nechat pořádně rozpustit. Já už jsem si na míchání vyřadila speciální vařečku. Nakonec přimíchávám sodu. Nechám vychladnout v kyblíku a potom nalívám do barelů.

Jak používat:

Na každý praní používám zhruba 150-200ml pracího slizu, záleží jak moc špinavý věci peru. Sliz dávám přímo do bubnu pračky. Při praní barevnýho prádla přidávám pouze ocet s vodou místo aviváže (1 díl octa na 2 díly vody). Na bílý prádlo přidávám Bika jedlou sodu na předpírku, do přihrádky na prací prášek lžíci Puer prášku (od Yellow & Blue) a místo aviváže taky ocet s vodou ve stejným poměru jako na barevný.

 

V čem perete vy? 😉

3 komentáře

Napsat komentář