Recenze : Jednorázové plenky

Když jsem řešila pleny do porodnice a pro chvíle po příchodu z porodnice, kdy nestihnu vyprat látkovky, vůbec jsem nevěděla, kudy kam. Všude byly rozporuplné recenze a já se rozhodla, že si koupím 3 značky a porovnám je. Dnes tu je recenze na jednorázové plenky!

Recenze: jednorázové plenky
Recenze: jednorázové plenky

Tak vám tady shrnu moje poznatky, které by mi tenkrát pomohly a snad se díky nim lépe rozhodnete. Na závěr řeknu, že mi pomohla myšlenka, že plíny jsou v důsledku hlavně na ho…, takže se to nepo… 🙂

 

Beaming Baby Biologicky rozložitelné jednorázové plenky Mini 2-6 kg (od 225 Kč za 20 ks)

Fakta:

– 65 – 76 % plenky je vyrobeno z biologicky odbouratelných zdrojů.

– Prodyšná vnitřní vrstva dotýkající se těla miminka je vyrobena z přírodní bavlny a vláken z kukuřičného škrobu.

– Savé jádro je tvořeno směsí biologicky odbouratelné celulózy a absorpčního gelu, který je složen z geneticky neupravovaného (GM free) kukuřičného škrobu a klasického gelu.

– Vnější plášť plenky je vyroben ze směsi kukuřičného škrobu a bavlny, je velmi dobře jednostranně prodyšný a je ze 100 % biologicky odbouratelný.

– nejsou bělené chlórem, neobsahují latex ani parfémy, certifikace vegan

Recenze:

Tyhle jednorázové pleny jsou můj favorit. Mají krásný jednoduchý vzhled, jsou příjemné na dotek, nejsou vůbec nijak cítit. Velikost je při porovnání nejmenší z těchto 3. Tyto pleny bych si do porodnice určitě koupila znovu, myslím, že cena jim opravdu odpovídá. Ani jednou neprotekly, připadají mi hezky nepropustné. Za mě určitě ano!

 

MOLTEX Newborn jednorázové plenky 2-4 kg (od 195 Kč za 23 ks)

Fakta:

– jsou vyráběny z trvale udržitelných, environmentálně šetrných zdrojů

– přibližně 50 % celé plenky je vyrobeno z biologicky odbouratelných zdro­jů

– absorpční jádro je tvořeno směsí biologicky odbouratelné celulózy a absorpčního gelu

– extrakt z lístků čajovníku přidaný do absorpčního gelu efektivně neutralizuje pachy

– nejsou bělené chlórem, neobsahují latex ani parfémy

Recenze:

Jednorázové plenky Moltex jsou o něco větší než Beaming baby, ale menší než DM. Ten materiál mi už není tolik sympatický, nejsou tolik měkké, ale stále jsou příjemné. Jednou nám protekly, ale to přisuzuji tomu, že byly Śimonovi ještě větší. Myslím, že s nimi ale chybu neuděláte.

DM Babylove ekologické jednorázové plenky nature midi 4 – 9 kg (cena okolo 247 Kč za 46 ks)

Fakta:

– plně prodyšná ochranná fólie

– nejsou bělené chlórem, neobsahují přírodní latex, certifikace vegan

Recenze:

Už vzhledem k ceně všichni tak nějak čekáme, že ta cena musí být někde znát. Jednorázové plenky Moltex a Beaming baby jsou měkčí a nezapáchají. U těchto už trochu něco cítím a nejsou mi až tak příjemné na omak. Na druhou stranu, pokud člověk používá látkové pleny a jednorázové má pro výjimečné příležitosti, myslím, že mohou být i tyto plenky dostačující. Zkoušeli jsme i o velikost větší, měli jsme je pro strýčka příhodu v přebalovací tašce a teď už nemáme jednorázovky žádné a pouze látkujeme.

 

A jaké jsou Vaše zkušnosti s bio – eko a dalšími plenkami? Máte zkušenosti s Bamboolik jednorázovými vkládacími plenkami?

1 Comment

Napsat komentář