Potraviny domů, 1. díl

Dříve jsem si myslela, že tyto služby jsou naprostá zbytečnost! Proč si v dnešní době nechat vozit nákup domů, když jsou obchody všude a já tam tak ráda chodím! Ale jak to tak bývá, člověk míní, život mění a u mě to platí snad dvojnásob.

Proč nákup domů?

Neuvěřitelné ulehčení a především úspora drahoceného času. Nejdříve jsme začali využívat Nakupzfarmy.cz, poté jsme vyzkoušeli Svetbedynek.cz. Já bych Vám ráda shrnula mé poznatky a dojmy z těchto farmářských portálů, které vozí nákup domů.

Nákup domů
Nákup domů

Nakupzfarmy.cz

Nákup z farmy jsme objednali poprvé proto, že jsme slyšeli jejich šíleně bučící auto před našim barákem a začali jsme se zajímat, o co jako jde. Jejich nabídka není ještě tak obsáhlá, ale snaží se stále zdokonalovat a i díky tomu je využíváme každý čtvrtek. Mají od mléčných výrobků a masa, přes ovoce a zeleninu, po pečivo a tak dále. Tento portál se hodně zaměřuje na sezónní nabídku, takže například v létě meli velkou nabídku ovoce a zeleniny, ale v zimě je nabídka minimální. Velmi bych vyzvdvihla přístup, kdy jsme museli řešit drobné problémy, které bych i bez skvělé komunikace přešla. Dalším plusem jsou body za nákup – nejsou to velké částky, ale každá koruna při mateřské nebo rodičovské dovolené dobrá 🙂 Na závěr dodám, že nákup dostanete v papírových taškách, které vidíte na fotce.

Co zde doporučuji: chleba, ovoce, zelenina, mošt, případně vajíčka a maso, korbáčky

Co mi zde nechutnalo: mléčné výrobky

Závěr: Určitě stojí za vyzkoušení a rádi se k nim vracíme. Objednáváme jednou za týden až dva.

Svetbedynek.cz

Svět bedýnek jsem našla ve chvíli, kdy před námi byla otázka prvních příkrmů pro Šimonka. Protože měl stále problémy a držím kvůli němu od jeho 3 měsíců dietu, tak pro nás bylo  toto zlomové období extrémně důležité. Chtěla jsem pro něj to nejlepší, krásné ovoce i zeleninu. Vyzkoušeli jsme bedýnky 4, s kvalitou jsme spokojeni byli u 3 ze 4, jen ta cena je vcelku vysoká. Ne, že by neodpovídala kvalitě, ale při naší spotřebě by to dlouhodobě nešlo. Je mi tu sympatické, že opět můžete koupit nejen bedýnky na míru, ale je zde větší výběr produktů, jako na Nákupu z farmy. Pro představu vidíte na fotce mimi bedýnku z ledna 2017 za 329 Kč. Ta bohužel byla taková nepovedená, petržel na vyhození (svetbedynek.cz ale nabídl kompenzaci – náhrada při dalším nákupu), jablka byla asi potlučená, protože 3. den byla černá. To se ale bohužel někdy stane všude.

Nákup domů
Nákup domů

Co zde doporučuji: bedýnky, chleba cibulový, okurky bohdalínské

Co mi zde nechutnalo: husa, králík

Závěr: Jednou za čas si bedýnku rádi objednáme, ale kvůli ceně to pro nás není na pravidelné objednávání.

A co vy, jak si zjednodušujete život s nákupy? 🙂 Příště vám napíšu mé zkušenosti s Kolonial.cz a Rohlik.cz!

1 Comment

Napsat komentář