Estivillova metoda? Ne, díky.

„Nedělalo mi to žádnou radost a taky jsem si říkala, jestli ho třeba netýrám…”
“Její vzlykání mi rvalo srdce, ale přece to nevzdám…”
“Jak brečel, tak se prostě poblinkal. Bušilo mi srdce, chtělo se mi plakat…”
“Ten pláč mě prostě deptá a nevydržím. Závidím komu Estevillova metoda funguje, snad se k tomu časem taky dopracuju.”

Estevillova meteoda? Ne, díky.
Estivillova meteoda? Ne, díky.

Estivillova metoda

Jako fakt? Tohle jsou výroky matek, který to myslí se svýma dětma dobře? Asi jsem divná, ale myslet to s někým dobře si představuju jinak.
Že bychom si měli závidět “odvahu” nechat svoje dítě vyřvat ke spánku? Jó pardón, ono to přece není žádný obyčejný vyřvávání, ale metoda! Estivillova metoda.

O co vlastně jde?

Tenhle chytrej chlápek rozhodl o tom, že když je dítěti šest měsíců, tak je nejvyšší čas začít s drezurou. Drezurou, která povede k tomu, že bude miminko spát celou noc. Nebo alespoň bude samo usínat. Ideálně oboje.

Jak k tomu má dojít? Před spaním se zavede pravidelnej rituál a pak se dítě položí do postýlky. A nazdar bazar, odchod. Dítě pláče a vy k němu v určitých intervalech chodíte pronést jakousi větu, že se učí samo spát. Což ho v tu chvíli určitě děsně zajímá. No a tenhle génius dokonce zakazuje na děti ve spánkovým výcviku sahat, konejšit nebo je nedej bože vyndat z postýlky! A po pár prořvaných dnech a nocích je hotovo. Vaše dítě spí. Jeho psychika je v kýblu pod postýlkou. A vy máte slavit.

Je mi na zvracení jen to teď po sobě čtu. Možná se mi ale chce jen zvracet proto, že jsem vyčůraná a chci pozornost, no ne? Tak asi takhle absurdní mi celá tahle „metoda“ připadá.
Jako fakt tohle někdo aplikuje na vlastní dítě?
Proč asi maminkám ten pláč nedělá dobře? Protože to sakra není v pořádku! Argument, že dítě přece musím naučit spát je vytaženej z dalšího tělesnýho otvoru pana Estevilla, jinak si to neumím vysvětlit. Kolik znáte dospěláků, který se v noci 20x vzbuděj a hned po probuzení začnou brečet a volají rodiče? Kolik znáte lidí, který prostě nejdou a nejdou spát, jsou vzhůru už několik let, protože chudáci nebohý ani nevědí jak správně usnout a spát? Já osobně teda žádnýho. Že bychom snad všichni byli díky týhle supr čupr metodě naučený jak správně spát? Vždyť je to do nebe volající!

Vaše miminko bude samo spát až vás k usínání prostě a jednoduše nebude potřebovat. Některý děti to tak mají od roka a jiný třeba od deseti. A co, je to snad špatně? Není. Poslouchejte instinkt, nenechte si do hlavy sypat nevyžádaný rady tetiček z druhýho kolene od strýce vašeho bratra a dělejte to podle sebe. Citem a s láskou.

 

1 Comment

Napsat komentář