V čem nosíme my?

Často se ptáte, co to máme za šátek nebo nosítko a tak jsem se rozhodla Vám ukázat, co přesně doma používáme, v čem nosíme my a jak jsme s tím spokojení. Jdeme na to!

V čem nosíme my?
V čem nosíme my?

V čem nosíme my?

Ještě bych do začátku možná řekla, že ačkoliv jsem teď spokojená se vším, co máme, tak se může ale taky velmi jednoduše stát, že za měsíc něco třeba vyměníme za něco jiného. Při tom nošení se snažíme najít ideální kombinaci a to se mění i vzhledem k rostoucí váze Šimonka, ale i naopak vzhledem k té mojí ubývající. 😀

Pokud vybíráte úplně první nosítko nebo šátek, věnujte výběru hodně pozornosti a opravdu si ověřte, zda je pro vás vhodné a ergonomické, více ve článku od Niky zde.

Fidella Fly Tai

Tohle bylo naše první opravdové ergonomické nosítko (nezkušeně jsme jako první vybrali Beco Gemini, které je nevhodné – jako každé nosítko, které lze používat i s dítětem koukajícím směrem ven). Naše oblíbená Fidella je barvy Lines warm taupe, materiál 100% bavlna a gramáž 230 g/m2.

Fidella je úplně úžasné nosítko. Je to takový kompromis mezi šátkem a nosítkem, můžete v ní začít nosit hned od narození. My jsme ji pořídili na 6 měsících Šimonka, pořídili jsme velikost New size, tu jsme ale hned vyměnili za Toddler, protože už měl v té době okolo 10 kg.

Největší výhodu vidím v perfektních možnostech nastavení a přizpůsobení dítěti a možnosti vést popruhy přes dítě, díky čemuž je tam hezky chráněné. Můžete nastavit látku mezi nožičkami, délku opěrky a látku za krkem. Je tam i klasicky kapuce, kterou dáte, když dítě usne.

Nosítko je velice příjemné a měkké, krásně se hned váže a uvázat se to naučíte fakt velmi rychle, napotřetí už jsem navázala úspěšně před zrcadlem, do týdne jsem si byla jistá a během 2 týdnů už jsem nepotřebovala ani to zrcadlo. Tohle nosítko fakt doporučuji všemi 10, teď už v něm tolik nenosíme, protože těch 11 kilo už prostě není ideální, ale pro děti od narození do 10 kg – jděte do něj. 🙂

Fidella Fly Tai (úvaz níže kvůli kojení :-)
Fidella Fly Tai (úvaz níže kvůli kojení 🙂

Šátek Tekhni Laurel Taffy

S šátky nemám ještě tolik zkušeností, protože první šátek jsme koupili poměrně pozdě a to už byl Šimonek hodně akční, takže když ho tam vážu, mám pocit, že se do toho zamotám. Pár úvazů za sebou mám, ale žádný expert nejsem. Mám srovnání s Malým princem od Natibaby a lněným šátkem od Babymonkey. A teď v čem nosíme my – tento je složením 55% bavlna, 45% repreve a gramáž 285 g/m2. Když si vezmu tloušťku, tak je z těchto 3 střední. Co se ale týče vázání, je z těchto 3 rozhodně nejlepší.

Je takový hezky kluzký a pokud není velké vedro, je v něm opravdu příjemně. Při vázání mi odpustil nejvíce chyby a šlo mi to s ním určitě nejrychleji. Velmi se mi líbí i vzhledově (jen já se v něm až tak necítím). Vůbec se nemačká a je dá se říct bezúdržbový. Repreve je ale náchylnější na žmolky, což zatím nemohu potvrdit ani vyvrátit. Šátek jsem kupovala z druhé ruky, ale tento šátek není potřeba zanášet.

Tekhni Laurel Taffy
Tekhni Laurel Taffy

Maggion Dagoo

Nosítko od Maggionu Daggo je ušité z našeho šátku Oscha Dune Fleet (složení 49% bavlna, 51% tencel a gramáž 297 g/m2). Pro Dagoo jsem se rozhodla, protože se mi nejvíce líbilo vzhledově, mělo velmi dobré recenze a bylo mi sympatické i cenou. Nejdříve jsme ho měli ušité z kombinace látky a Omnifera šátku, ale kvůli pohodlnosti a nosnosti jsme si nechali ušít celošátkové.

Na tomto nosítku je velice sympatické, že je, řekla bych, polorostoucí. Můžete si nastavit opravdu spoustu věcí, včetně látky mezi nožičkami a já si nechala dát i úpravu stažení látky za krkem, což doporučuji. Nyní bych si nechala udělat užší bederní pás, protože mi je teď velký a vážně zvažuji úpravu a to bude bohužel uvnitř nosítka trochu vidět.

Nosítko je velmi pohodlné, dají se křížit ramenní popruhy, můžete si navolit, jakou přesně chcete kapuci a můžete si nechat ušít i doplňky, takže máme i batoh a slintáčky. Můžete si ho nechat ušít z libovolné látky i šátku, takže máte prostě nosítko dle svého vkusu.

UPDATE k 15.8.: Bohužel, naše nadšení z nosítka je pomalu pryč. Nosítko má velmi měkký bederák a začal se nám asi dva týdny zpět ohýbat a povolovat, takže mě z něj bolí ramena, jak jsem hodně zhubla, mám je citlivá  a tak půjde sloužit někam jinam. 😕

Maggion Dagoo
Maggion Dagoo

Diva Milano ring sling

Jako poslední k nám přibyl tenhle vysněný a překrásný RS šátek Diva Milano, barva Essenza Limone, složení 100% bavlna a gramáž 250 g/m2. RS není na delší nošení, protože zatěžujete jen jedno rameno, ale na takové popoběhnutí do krámu nebo do auta je skvělé a hlavně strašně rychlé. Máme ho taky pro případný pobyt u moře nebo vody, kdy by nám nebylo líto ho mít i do vody. Byla na něj velká sleva, takže nebylo co řešit a museli jsme ho pořídit. Myslím, že do 10 kg bude pohodlný i na delší časový úsek. A hlavně, ta barva je fakt překrásná!

Diva Milano Essenza Limone
Diva Milano Essenza Limone

V čem nosíme my už víte a v čem nosíte vy? Co se osvědčilo vám?

Napsat komentář